Nasi Trenerzy:
Cezary Bednarz,
Cezary Bednarz, rocznik 88. Moja przygoda z bieganiem trwa już przeszło 15 lat. Wszystko zaczęło się od treningów lekkoatletyki w klubie MKS Świdnik na dystansach średnich: 800 i 1500m, później w AZS AWF Biała Podlaska i pod koniec studiów trenowałem pod 400m.
Po skończeniu studiów, wyleczeniu poważnej kontuzji stopy ruszyłem z treningami na 10km. Mój debiut na tym dystansie był podczas pierwszej Dychy do Maratonu w 2012 roku- impreza jeszcze kameralna, ok. 300m osób na starcie. Nabiegałem 38:38.
W między czasie przekonałem się do udziału w swoim pierwszym półmaratonie i biegach terenowych. Na zmierzenie się z królewskim dystansem (42km) musiałem czekać do 2014 roku. Udało mi się złamać barierę 3 godz. (2:58:02).
W tym momencie skupiam się na biegach ulicznych do 21km i terenowych po górach. Obecnie zbliżyłem się do rekordu życiowego na 10km (34:08) i wystartowałem w górskim ultra-maratonie na dystansie 82km.
Z Biegającym Świdnikiem jestem związany od samego początku. Brałem udział przy wielu inicjatywach stowarzyszenia: organizacja biegów i spotkań biegowych, wspólne wyjazdy na liczne zawody.
Na moich treningach w ramach spotkań biegowych możecie spodziewać się wiele nowych aktywności ruchowych, ćwiczeń wydających się na pierwszy rzut oka prostych, ale wymagających większego zaangażowania niż przy samym bieganiu. Zwykle są to ćwiczenia na szybkość, koordynację ruchową, gibkość i liczne zabawy biegowe z elementami techniki biegowej.
Michał Cyran
Nazywam się Michał Cyran i mam 39 lat. Moja przygoda z bieganiem zaczęła się we Wrocławiu w 1988 roku, kiedy to mój nauczyciel wf-u zachęcił mnie do uprawiania lekkoatletyki. Kilka lat później – po fazie fascynacji tenisem – zacząłem trenować biegi średniodystansowe w klubie TV 1848 Erlangen, potem w LAC Quelle Fürth, a potem znów w TV 1848 Erlangen.
Startowałem zazwyczaj na dystansach 400 m, 800 m i 1000 m. Bieg na 800 m był moim ulubionym dystansem. W 1996 r. pobiegłem w hali 1:56:29 min. Ten wynik pozostał moim rekordem życiowym. Udzielałem się ponadto w bawarskim TV 1848 Erlangen jako tzw. rzecznik prasowy i trener. W roku 1997 jeździłem na szkolenia i otrzymałem licencję trenerską bawarskiego związku lekkoatletyki (trener lekkoatletyki B). Prowadziłem przez kilka lat treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Potem przyszły różne bolączki zdrowotne, studia, amory, rodzina i praca. Mimo to od czasu do czasu biegałem (nawet pchając przed sobą wózek). Od 3 lat znów biegam regularnie (dla informacji: bez wózka, za to najczęściej z psem Rexem).
Aktywiści z Biegającego Świdnika zachęcili mnie do prowadzenia treningów czwartkowych pod kątem treningu typowego dla średniodystansowców (sprinty, długie wybiegi, interwały, zabawy biegowe, trening siłowy).
Łukasz Ścibior
rocznik 1985, fizjoterapeuta, masażysta, pedagog specjalny, wielbiciel biegania oraz wieloletni członek Stowarzyszenia. Współorganizator imprez organizowanych przez Biegający Świdnik. Maratończyk oraz populator zdrowej aktywności fizycznej oraz fizjoterapeutyczna pomoc w czasie kontuzji.