Sportowy dzień z legendą – Artur Jendrych

Brawo Artur!!! Jesteśmy dumni 👌💛👍

https://www.swidnik.pl/nasze-miasto/item/13470-sportowy-dzie%C5%84-z-legend%C4%85-foto

Gniezno, Kraków, Wrocław, Warszawa, Lublin i Gdańsk. Dziś mapa polskich legend,  wisząca w Przedszkolu nr 3, została zapełniona. Sześć najstarszych grup wzięło udział w finale akcji „Narodowe czytanie legend”. Organizatorem wydarzenia były nauczycielki: Agnieszka Sapko, Anna Bubicz, Agnieszka Biszczanik oraz Sylwia Lis.

– Nie jest to pierwsze nasze spotkanie. W przedszkolu prowadzimy całoroczne wychowanie patriotyczne. Chcemy pokazać, czym jest patriotyzm poprzez działanie – mówiła Renata Wójcik, dyrektor placówki.

Gościem specjalnym dzisiejszego wydarzenia był Artur Jendrych z „Biegającego Świdnika”. Wspólnie z dziećmi wykonał poranną gimnastykę w rytm angielskiej piosenki „Head, shoulders, knees and toes”. Następnie przyszedł czas na wysłuchanie legendy pod tytułem „Lwy gdańskie”. Aby przybliżyć miejsce historii, nauczycielka Sylwia Lis przygotowała prezentację multimedialną. Najmłodsi poznali w ten sposób Gdańsk, dowiedzieli się, czym jest bursztyn, jak wygląda morze i fontanna Neptuna. Po prezentacji był też czas na oglądanie pucharów oraz medali gościa spotkania.

Na koniec przygotowano animacje sportowe dla dzieciaków. Wspólnie z Arturem Jendrychem przedszkolaki rozgrzały wszystkie części ciała. Były wymachy rękami, nogami i kręcenie biodrami. Następnie mali sportowcy dali ponieść się szaleństwu. Biegacz przygotował zabawę w ganianego oraz skakanie zespołowe z piłką.

Źródło: Głos Świdnika