Mistrzostwa Polski W Biegu na 100 km w ramach „ABM Jędraszek Ultrapark Weekend”

Miło nam poinformować, że w naszej ekipie mamy dwóch takich pozytywnych świrów, którzy porwali się na to wyzwanie i już w najbliższą niedziel 30.08.2020, staną na lini startu z najlepszymi zawodnikami w Polsce na tym dystansie.

O kim mowa, 🤔 oczywiście o naszych exportowych ultrasach Arturze Jendrychu i Michałe Tyburku. Chłopaki już w zeszłym roku porzucili bieganie po górach i postanowili przygotować się na szybkie długie bieganie po asfalcie, tym samym rezygnując z wielu startów.

Za pierwszym razem odwołali ich zawody na 24h przed startem. Na wiosnę Covid pokrzyżował plany i imprezę przeniesiono. Jak to się mówi do trzech razy sztuka i miejmy nadzieję, że tym razem nic już nie zmieni ich planów 👍🙉

Wracając jednak do samego startu chłopaków, powiedzmy sobie szczerze tutaj kończy się „Nasze” amatorskie bieganie. Tempo w jakim planują pokonać ten ultra dystans prawie dwóch i pół maratonu jest niesamowite. Oni będą pokonywać kolejne kilometry w średnim tempie około 4:30-15. Dla wielu z nas utrzymanie takiego tempa przez kilkaset metrów już jest nie lada wyzwaniem.

Wiemy z pewnych źródeł, że nasi gladiatorzy przygotowali świetną formę, która pozwoli im rywalizować z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Możemy się tylko domyślać ile pracy, czasu i wyrzeczeń ich to kosztowało. Takiej formy nie buduje się w rok. To lata na prawdę ciężkiej pracy i przesuwania swoich możliwości by znaleść się w tym miejscu. Tym bardziej jesteśmy pełni podziwu i dumy, że Chłopaki będą reprezentować Nas i nasze miasto na takiej imprezie rangi mistrzowskiej. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że w dniu startu łudka będzie luźna, dyspozycja wysoka i uda się zrealizować zakładane cele. Czekamy na info z trasy i po zakończeniu mistrzostw.