XIII Spotkanie Biegowe – Test Coopera – 05.11.2019 (wtorek) o 20:00

Czas sprawdzić swoją formę! 💪🏃‍
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na test Coopera organizowany przez Stowarzyszenie Biegający Świdnik – zbiórka 05.11.2019 (wtorek) o 20:00 pod Arete! (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 53, Świdnik)

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Nasi doświadczeni biegacze pomogą Ci w interpretacji wyniku testu.

Wypocznijcie dobrze i we wtorek dajcie z siebie wszystko!

Serdecznie zapraszamy 😊😊

Chcesz rozpocząć przygodę z bieganiem? Marzysz o przebiegnięciu pierwszych 10 km? A może chcesz poznać pozytywnie zakręconych ludzi i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu? Idealnie trafiłeś!
Naszym celem jest zachęcić Was do ruchu, a w szczególności do biegania. Zajęcia kierowane są zarówno dla osób biegających jak i tych, które nie biegały, ale chcą zacząć. Organizujemy grupy dopasowane do poziomu uczestników warsztatów, biegowe jak i marszobiegowe. Chcemy, aby efektem końcowym było przygotowanie was do jednego z biegów organizowanych w regionie, np. Biegu Mikołajkowego.

Projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Świdnik w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Organizacja imprez biegowych – upowszechnianie podstaw prozdrowotnych wśród młodzieży i dorosłych. Obejmuje 16 spotkań i jest kierowany do mieszkańców Gminy Świdnik, którzy ukończyli 16 lat.