Ultra Roztocze 2019 – relacja

Przeżyjmy to jeszcze raz…
Poniżej zamieszczamy relację Piotra Gorzela z ‚Ultra Roztocza’ 🌲🌳🌾🌾
Tekst powstał tuż po tym wyjątkowym biegowym wydarzeniu.
Miłej lektury 😉

Wiem, że dla niektórych to nic wielkiego i nie ma się nad czym rozwodzić ale nas to cieszy i to bardzo, i pochwalimy się jak wyglądała nasza walka w sztafecie. Oczywiście tutaj w pierwszej kolejności ogromne gratulacje dla wszystkich „ultra”. Czapki z głów! Te dystanse naprawdę robią wrażenie! Ogromne brawa dla Artura Jendrycha za zajęcie 1 miejsca Open w dystansie 90km, brawa również dla Karola Czajki za budzący respekt 120 km dystans,
w którym zajął 3 miejsce w swojej kat. wiekowej.
Wracając do sztafety o tym jak wyglada trasa pisał nie będę – zapraszam na Roztocze, sami sprawdźcie bo warto …o wrażeniach i odcinkach poszczególnych osób tez nie, oni to biegli porozmawiajcie z nimi na pewno Wam opowiedzą, ale mogę i muszę złożyć ogromne gratulacje i podziękowania dla:

1. Jacka Gawrońskiego – pobiegł pierwszy, najtrudniejszy i najdłuższy odcinek. Mając najtrudniejszego przeciwnika w swojej zmianie w pocie czoła wypracował dla nas 2 miejsce.
2. Iwony Kasprzak – mimo kontuzji i 2 naprawdę groźnie wyglądających przeciwników w swojej zmianie ta słodka blondyneczka z warkoczykami zostawiła ich daleko z tyłu pokazując kto tu rządzi i gdzie te swoje mięśnie mogą sobie wsadzić… zmniejszając jednocześnie dystans do prowadzącej sztafety.
3. Agnieszki Jakubczyk-Latała – mimo już wysokiej temperatury i parnoty panującej w lesie (biegła w samo południe) pobiegła naprawdę świetnie a już ogromny podziw za to ze potrafiła znaleźć w sobie siłę aby przebiec dodatkowe gratisowe 4 km, znów zmniejszając dystans do pierwszej sztafety (uwierzcie, że to jest cholernie trudne jeżeli na ostatnim planowanym 12 km dowiadujesz się, że jeszcze 4 dodatkowe przed tobą – właściwie nie wiem skąd ona energię na to znalazła – brawa).
4. No i mnie zostało już tylko postawić „kropkę nad i”. Pochwałę się mimo tego, że w nogach miałem jeszcze zeszłotygodniowy ciężki dla mnie „Lubelski” plus kontuzja postawiłem tą kropkę. W jaki sposób? Miałem napisać ale to za długa historia… a jeśli kogoś to interesuje zapraszam do mnie z miła chęcią opowiem 🙂
… a później cieszyliśmy się jak dzieci… a co, chociaż raz byliśmy pierwsi 😛

Nasi w „Ultra Roztocze”:

30 km:
Andrzej Latała,
Gabriela Kowalska,

60km
Andrzej Więsek,
Daniel Kowalski,
Łukasz Wnuczek,

90 km:
Artur Jendrych – 1 miejsce open (wielkie brawa i gratulacje),

120 km:
Karol Czajka – 3 miejsce kat. wiekowa ,
Dariusz Pietrzyk,
Sławek Maj,

Sztafeta
Biegający Świdnik – 1 miejsce w składzie:
Iwona Kasprzak,
Agnieszka Jakubczyk- Latała,
Jacek Gawroński,
Piotr Gorzel