Pobiegnij dla Jasia z PKO BP – 29 kwietnia 2017r, godzina 15.30 MOK Świdnik

Pobiegnij dla Jasia!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Jasia” organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego podczas II Charytatywnego Biegu dla Jasia w Świdniku.
Uczestnicy II Charytatywnego Biegu dla Jasia odbywającego się 29 kwietnia 2017 r. w Świdniku koło Lublina będą mogli pomóc 4-letniemu chłopu, który walczy po raz drugi z nowotworem złośliwym oka – siatkówczakiem. Szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest specjalistyczne leczenie, na które zbierane są pieniądze. Jaś jest podopiecznym Fundacji „Rycerze i Księżniczki”.
Zaangażowanie zawodników, którzy ukończą biegi z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Jasia”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca. Kartki będą do odebrania w dniu biegu u przedstawicieli PKO Banku Polskiego od godz. 15.00 przy MOK w Świdniku. Bieg na dystansie 5 km wystartuje o godz. 15.30, a trasa będzie prowadziła przez główne chodniki miasta.
PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. odbyły się 262 takie akcje, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 278 beneficjentów kwotą ponad 3,7 mln zł.
W ubiegłym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku bieg odbędzie się 16 września.
Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

PKO BP dla Jasia