PREMIERA PŁYTY „MARATOŃCZYK”

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować o niezwykłym projekcie promocyjnym powiatu świdnickiego.
Postanowiliśmy wydać płytę – maxi singiel znanego barda – Jana Kondraka.
Artysta ten jest mieszkańcem Świdnika, współzałożycielem Lubelskiej Federacji Bardów, tworzy także solowo. Ma na koncie wiele płyt, widowisk, wymyślił też formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i czternaście razy go przeprowadził.

Płyta, której premiera odbędzie się w sobotę 25 czerwca podczas II Festiwalu Biegowego Powiatu Świdnickiego, nosi nazwę „Maratończyk”.
Utwory, które się na niej znalazły zostały zainspirowane bieganiem. Jan Kondrak jest czynnym biegaczem i maratończykiem, a podczas Festiwalu Biegowego weźmie udział w „teście Coopera”.

Oto tytuły piosenek na płycie:
1. Maraton ton
2. Idę, skacząc po górach
3. Ona gubi cień
4. Uciekam
5. Caballo Blanco

„Maratończyk” to wydawnictwo bezpłatne. Utwory promują aktywność fizyczną, ale też sam powiat świdnicki – jako miejsce atrakcyjne i przyjazne dla sportowców, artystów oraz inwestorów.

Płytę objęły patronatem zarówno media regionalne (Nowy Tydzień, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, Przegląd Świdnicki, lsw24.pl), jak i ogólnopolskie związane z bieganiem (maratonypolskie.pl, bieganie.pl).

Zapraszamy na II Festiwalu Biegowego Powiatu Świdnickiego (bieżnia Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku, sobota 25.06, od godz. 11, premiera po godz. 14), gdzie będzie możliwość przeprowadzenia wywiadu z artystą.