I SPOTKANIE BIEGOWE

Drodzy biegacze, już w najbliższą niedzielę 13 marca 2016 roku o godzinie 17.00 na placu Konstytucji 3 Maja zostanie przeprowadzone I Spotkanie Biegowe.

Stowarzyszenie Biegający Świdnik zamierza zorganizować co najmniej 16 spotkań biegowych przygotowujących mieszkańców Świdnika do różnych imprez biegowych organizowanych w Gminie Miejskiej Świdnik m.in.: do Półmaratonu Solidarności, Festiwalu Biegowego Powiatu Świdnickiego, Ulicznych Biegach Niepodległości i/lub Biegu Mikołajkowego.

Projekt jest skierowany do każdego mieszkańca Gminy Miejskiej Świdnik od 16 roku życia bez względu na płeć i poziom wytrenowania. W bieganiu nie liczy się wiek, każdy może zacząć biegać i poprawić swoje zdrowie. Jest to najprostsza forma sportu, najzdrowsze uzależnienie, które daje radość i chęć do pokonywania jeszcze większej ilości kilometrów.

Na spotkaniach Wszystkie osoby będą przygotowywane od podstaw z różnymi technikami biegania, aby osiągać jak najlepsze wyniki sportowe i ograniczyć ryzyko kontuzji. Każdemu uczestnikowi umożliwimy skorzystanie z profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Dzięki nim początkujący nabiorą kondycji do poziomu umożliwiającego bieganie dłuższe niż 5 km, a bardziej zaawansowani poprawią swoją ogólną sprawność fizyczną, która jest bardzo istotna w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Każdy z uczestników spotkań dowie się o: zdrowym odżywianiu, jaki ma wpływ na zdrowie bieganie i w jaki sposób osiągnąć lepsze wyniki sportowe. Uczestnicy będą mogli wypróbować suplementy dla biegaczy, jakimi są napoje izotoniczne, żele energetyczne i batony.

Wszyscy uczestnicy spotkań biegowych dostaną czapeczkę biegową z daszkiem na sezon letni która będzie chronić głowę w czasie upalnych treningów i zawodów. Będą kamizelki odblaskowe na nocne treningi aby biegacze byli widoczni. Dla nowych uczestników spotkań biegowych (20 osób), którzy będą uczestniczyć w zajęciach (min. 70% obecności) organizatorzy przygotują profesjonalne koszulki biegowe z nadrukami stowarzyszenia, projektu i herbem miasta Świdnik. Koszulki staną się wizytówką naszych biegaczy, elementem promocji miasta, biegania.

Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniach stworzą jedną wielką drużynę sportową, która będzie się liczyć na zawodach biegowych w regionie i kraju.