I Festiwal Biegowy Powiatu Świdnickiego już za nami.

I Festiwal Biegowy Powiatu Świdnickiego już za nami. W Świdniku w sobotę było kolorowo, wesoło, ale przede wszystkim sportowo. Ponad 150 osób brało udział w zorganizowanych biegach pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w biegu otrzymały pamiątkowe medale, przywieszki, dyplomy i nagrody. Trzy pierwsze miejsca zarówno u dziewczynek jak i chłopców w każdej z kategorii otrzymały pamiątkowe puchary. Oprócz tego dzieci miały możliwość uczestnictwa w różnych konkurencjach sportowych takich jak: plotki, rzuty karne, wyścig w workach i skok do piachu. Tu także zostały przygotowane nagrody dla wszystkich uczestników.

Do Świdnika przybyła grupa wolontariuszy z Fundacji Dr. Clown, która malowała im twarze i sprawiała ogromną radość. Moc akacji jak ogromne bańki mydlane, malowanie farbami to wszystko w sobotę czekało dla małych sportowców.

Młodzież i dorośli uczestniczyli w Biegu Głównym – Teście Coopera. Tu każdy chciał osiągnąć jak najwięcej kilometrów. W kobietach najlepsza była Anna Psuja a wśród mężczyzn był Cezary Bednarz. Każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i miał możliwość wzięcia udziału w losowaniu wyjątkowych nagród. Pierwsze sześć miejsc otrzymało pamiątkowe puchary.

Dla wszystkich uczestników była zapewniona woda, słodki poczęstunek i pomoc medyczna.

I Festiwal Biegowy Powiatu Świdnickiego przeszedł już do historii ale za rok widzimy się jeszcze w większym gronie małych i dużych biegaczy.

WYNIKI:

BIEG PRZEDSZKOLAKA

Dziewczynki:

I miejsce – Maja Besztak

II miejsce – Julia Michalak

III miejsce – Łucja Duchoslavova

Chłopcy:

I miejsce – Szymon Psiuk

II miejsce – Staś Żak

III miejsce – Kuba Lodwich

BIEG KLAS 1-3

Dziewczynki:

I miejsce – Ania Dziedzic

II miejsce – Dominika Grabowska

III miejsce – Antonina Żak

Chłopcy:

I miejsce – Kamil Mazur

II miejsce – Damian Gajewski

III miejsce – Maciek Dudzik

BIEG KLAS 4-6

Dziewczynki:

I miejsce – Ewelina Motyl

II miejsce – Milena Konarska

III miejsce – Juli Grecko

Chłopcy:

I miejsce – Filip Olejnik

II miejsce – Olaf Wojciechowski

III miejsce – Dawid Wdowicz